Відкриття музейної кімнати "Джерело"

25 вер. 2017
Відбулося урочите відкриття шкільного музею «Джерело».

«Історія – це свідок минулого, світило істини, жива память, світило життя» -під таким  девізом розпочала роботу шкільна музейна кімната у Миролюбівській школі. У  вересні відбулося урочите відкриття шкільного музею «Джерело». Створення шкільного  музею – то є прагнення зберегти дух старовини, нагадати кожному відвідувачу про дорогі, незабутні хвилини дитинства і юності, передати приклад патріотизму та героїзму, надихати на досягнення високої мети в житті. І це не просто ностальгія за минулим, це глибоке переконання, що без минулого, без духовного коріння немає майбутнього.Ніколи  не можна  забувати про ті моральні основи, які закладають в нас сільська школа і вчителі, односельчани : прості трудівники, сини і дочки матері-землі, герої захисники Вітчизни,  батьки. Такими  моральними принципами повинні керуватись всі у житті.

В шкільному музеї працюють етнографічний відділ та відділ присвячений бойовій славі України.

В  першому представлені побутові предмети та предмети  декоративно-прикладного мистецтва, в другому -  представлені матеріали  присвячені воїнам-землякам, учасникам радянсько-афганської війни та учасникам антитерористичної операції на сході України, подіям Другої світової війни. За кожним відділом закріплені екскурсоводи, які цікавою розповіддю повертають слухачів в минуле, прививають підростаючому поколінню  почуття гордості за героїзм та самовідданість, талановитість та майстерність українського народу надихають на досягнення нових звершень у навчанні, роботі, творчості. Діти з інтересом вивчають і оформляють зібрані матеріали, готуючись до лекцій та екскурсій.

Збирали  експонати всією шкільною громадою, багато хто приносив до музею цінні речі задля збереження їх як пам’яті. Адже сам музей повинен стати, тим місцем, де можна зачерпнути духовних сил, доторкнутися до найдорожчого, пригадати незабутні миттєвості свого життя, про  людей, які прославили територіальну громаду своїм трудом і подвигом, де вписано золоті імена земляків.          Справжньою реліквією і оберегом музею «Джерело» є рушник вишитий у 1918 році, подарований Дерило Аліною Сергіївною.

Випускник Видвиженівської школи, учасник АТО Бойко Едуард Анатолійович з  великою щедрістю подарував в музей експонати часів Другої світової війни:  військові головні убори, військову форму, гільзи снарядів, копію «Прапора Перемоги». З великою цікавістю учні слухають розповіді Едуарда Анатолійовича про прежиті ним події під час військової   служби    в  93  окремій  механізованій  гвардійській  бригаді  в  розвідроті    на  посаді   командира  бойової  машини у 2015-2016 роках. А так як він людина талановита, перебуваючи в військових умовах,  знаходив час для творчості –з відстріляних гільз  зробив копії військових літаків та машин, і, навіть, первоцвітів. Тепер ці вироби прикрашають полиці шкільного музею.

Пошуковцями музею зібрано і оформлено багато матеріалів про воїнів- земляків учасникам АТО. В їм музеї присвячена експозиція «Герої поруч з нами», кожен  презентував експонати для  збереження пам’яті, підняття патріотичного духу школярів, готовності  самовіддано служити рідній Батьківщині.

В наших планах продовжити роботу по вихованню патріотизму в учнів не тільки нашої школи, але і шкіл міста, з залученням ветеранів війни та праці. Зміцнювати почуття національної гордості учнів, виховувати в них усвідомлення себе дітьми великої нації, з глибоким історичним корінням, високою культурою і мораллю — ось такі складні і відповідальні завдання постають перед педагогічним колективом школи. Сутність цих завдань полягає у формуванні громадянина — патріота, творчої особистості з високим рівнем інтелектуального і духовного розвитку.