За нашу рідну Україну, Що зберегли на всі віки – «Низький уклін і тричі СЛАВА! Вам, українські захисники!»

13 жовт. 2017
Відбулося свято присвячене Дню захисника Вітчизни, яке цього року поєдналося з Ярмарком українських традицій.

З такими словами вдячності отримали святкові листівки учасники бойових дій , захисники України с. Миролюбівка  від учнів школи. Подальшим подарунком стало свято під назвою" Низький уклін і тричі «СЛАВА!»  Вам, українські захисники! " присвячене Дню захисника України, Дню українського козацтва, та Покрови Богородиці, яке відбулося 13 жовтня в Миролюбівській  загальноосвітній  школі І – ІІІ ступенів. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві ведучі  заходу, учні 4 класу та класний керівник Дерило Аліна Сергіївна розпочали свято Гімном України. Патріотичний танок учнів 4 класу  « Ми щасливі діти» підняв настрій усім присутнім.

Сьогодні, коли у країні йде війна, наші хлопці не стоять осторонь. Через пекло війни пройшли наші односельці Губарь Михайло Іванович, Іванов Руслан Володимирович, Фарізов Олег Тельманович, Діденко Віктор Володимирович, Капітаненко Василь Васильвич, Татарчук Олександр Олександрович, Татарчук Артур Олександрович, Бойко Едуард Анатолійович, Мельниченко Михайло Дмитрович,  а Герасименко Олег Сергійович  та Дроздовський Віталій Васильович і зараз знаходяться на передовій. Про них і про всіх  захисників ведучі свята сказали словами вірша:
Щиро вдячні ми нашим солдатам,
Що на фронті життя кладуть,
Що готові усе віддати,
Тільки землю свою не здадуть.
Не здадуть свою честь і совість,
Бо інакше—не можна жити!
І готові іти на подвиг:
Україну від зла боронити.

Ці люди стали воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості та патріотизму.

Усім було дуже приємно вітати учасників бойових дій в АТО Іванова Руслана Володимировича та Капітаненка Василя Васильовича, які завітали на свято.  Під час виконання емоційно чуттєвого  танцю « Журавлі»  у виконанні Бойко Лілії та Дерила Руслана забриніли сльози в учнів, вчителів та гостей присутніх в залі. Ведуча свята  згадала наших земляків Дерила Андрія та Шубу Юрія, які  поклали  своє життя на вівтар єдності та незалежності України. Пам’ять про них вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіальної дошки. Вікторія Круглій подарувала матерям загиблих воїнів пісню « Мамо, не плач!»

Дух і настрій козацької вольниці переконливо продемонстрували своєю вокально-хореографічною композицією «Ми нащадки козаків» хлопці  3 - 4 класів.

Щороку лави козачат поповнюють учні 1 класу. То ж і теперішні першокласники  на святі давали заповіт: жити чесно, любити свою рідну землю, материнську мову, з повагою ставитися до історіі рідного краю, зберігати і продовжувати традиції свого народу.
   Кошовий отаман  шкільного куреня, Креп Сергій вручив новоспеченим козачатам Козацькі грамоти та медалі. Учні на знак подяки заспівали пісню  « Я маленький козак»

Ведучі один за одним представляли творчі номери учасників святкового концерту та  закликали   любити і берегти свою країну. Учні 2 класу заспівали пісню « Ми маленькі козачата»  та   зачарували всіх ліричною композицією з рушниками.  Об’єднані патріотичним почуттям, з Україною в серці  учні 3 класу  виконали чудовий танок «Моя Україна».  Глухенко Злата, учениця 2 класу подарувала всім присутнім пісню « Українка я маленька».

Проте родзинкою   свята  став «Веселий  ярмарок», на якому батьки  та діти продавали власноруч виготовлені смаколики.
Учні молодших класів  виконавши  фінальну пісню « Український ярмарок», запросили всіх присутніх залюбки і з задоволенням ярмаркувати та насолоджуватися результатом плідної праці умілих, впевнених і роботящих рук батьків, дітей та вчителів.

Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.

Зі святом, дорогі друзі! Нехай же буде мирним і світлим небо над нашою Україною!

Дерило Л.В., вчитель початкових класів Миролюбівської ЗОШ